Monday, May 5, 2014

Bugünlerden


Ne kalsın istiyorum aklımda?

İkinci bebekte çok daha bilinçli oluyor insan.. Zamanın ne çabuk geçtiğini bebeğin nasıl minyatür bir insana dönüşüverdiğini, bugünlerin ne çabuk elinden kayıp gidiverdiğini çok daha iyi anlıyor..

O yüzden, durdum ve düşündüm.. Bugünler bir rüya dokusuna kavuşup çok geride kaldığında, neleri tutmak isteyeceğim aklımda? Zamanın eleğinden kum taneleri gibi akıp giderken dakikalar, saatler, günler, orada bana kalmasını isteyeceğim bir kaç altın değerinde, mücevher değerindeki anlar hangileri?

Kucağımda hissettiğim sıcaklığını anımsayayım mesela, küçük bebek vücudunu tutmanın ne denli mucizevi bir şey olduğunu..

Yastığın üzerinde duran sapsarı saçlı bebek kafanın mükemmel yuvarlaklığını ve şeklini..

Göğsüme yasladığın minicik elini orada tutarak tenimi hissetmeni..

Ait olduğun yerde, yanımda, kucağımda, güven ve huzur içinde benden beslenişini..

Dünyanın en ciddi işini yapıyormuşçasına, azimle ve ısrarla süt içmeni..

Karnın doyduktan sonra pelte gibi yumuşacık oluşunu, kollarımın arasına bedenini rahat ve mutlu, bırakmanı..

Pürüzsüz teninin gerçeküstü yumuşaklığını..

Uykudan yeni uyandığında teninden yükselen buğuyu, sıcacık, yeni pişmiş ekmek ısısını.

Cennet bahçesi kokunu en çok.

Aklımda tutmak, aklıma kazımak istiyorum. Yıllar sonra bugünleri düşündüğümde bu imgelerin, seslerin, kokuların, hislerin bana geri gelebilmesini istiyorum.
4 comments:

 1. Canım Moonshine,bloguna uğramayalı neder değişmiş böyle.Tebrik ediyorum 2.anneliğini. Şu tatlılığın kokusu ekrandan geliyor resmen buraya.Allah sağlıklı,huzurlu,uzun,mutlu ömürler versin ikisine de.Ben de diğer blogu bıraktım,instagramdayım artık mintiwall olarak. Kalbimde bambaşka yerin var canım Moonshine.

  Sevgiler çok çok.
  Delfina

  ReplyDelete
 2. Cok tesekkurler Delfina guzel yorumun icin! Ben de uzun zamandir senden haber alamayinca merak etmistim.. Instagramda takipe aldım hemen. Sevgiler, Moonie

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aaa öyle mi,senin kullanıcı adın neydi? Sevgiler.

   Delete