Monday, December 28, 2009

Beyaz rüya


Minicik, bembeyaz, tüy kadar hafif kar taneleri uçuşuyor havada.. O kadar güzel kar yağıyor ki! Sanki oyuncak bir camdan kürenin içindeyiz ve birisi sallamış küreciği, içindeki beyaz taneler de her tarafa saçılmış.. Sessizce, telaşsızca, ilahi bir sabırla, usul usul yağıyor kar. Kar taneleri yere konmaktan ürküyormuşçasına tereddüt ediyorlar bazen, tekrar havaya yükseliyor bazıları.

Yerlerde biriken kar öylesine yumuşacık, bembeyaz, pudra şekeri gibi hafif ki.. Bu tertemiz, saf, rüya gibi karların içine uzanıp ölüme benzer bir uykuya dalası geliyor insanın. Öylesine hafif ki karlar, üzerinde yürürken ses bile çıkarmıyorlar.

Bir rüyanın, bir masalın, bir bulutun içinde gibi yürüyorum karların üzerinde. Etrafımda, sanki bu dünyaya ait olmayan, uhrevi bir sessizlik... Aklımda şu mükemmel şiir, bir şarkı gibi yankılanıyor. Bu bembeyaz alemin içinde kaybolmak istiyorum.


4 comments:

 1. ne kadar güzel bir manzara
  daha kar yağmadı ankaraya

  mutlu yıllar

  ReplyDelete
 2. Merhaba Mavianne

  Mutlu yillar size de! :)

  Moonie

  ReplyDelete
 3. Moonie kupaları kap gel orda bir yerde bir bank olmalı seni orda bekliyorum:)
  Çok hoş yahu özledim bu kış mevsimini, kar'a dokunmayı.. Yıllar oldu görmeyeli burda dağlarda tepelerde görmeyle yetinebiliyorum sadece..

  10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 Elveda 2009 Hoşgeldin 2010
  Tekrardan Mutlu Yıllar moonie
  Sevgilerimle
  Pluie:)

  ReplyDelete
 4. Pluie'cim sana da cok guzel bir yil diliyorum! Umarim senin icin keyifli ve huzurlu bir yil olur 2010.
  Kar guzel cok gercekten su anda. Subat ayi civari bikmaya baslariz ama kesin biz burda :)

  Sevgilerle

  Moonshine

  ReplyDelete